Zerówka Dreptaka 2014

Zerówka odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia w malowniczych Pieninach!

Jak co roku zapraszamy wszystkich, a w szczególności nowo przyjętych studentów Politechniki Warszawskiej, na Zerówkę z Klubem Turystyki Wszelakiej DREPTAK! W tym roku pragniemy Was zabrać w wyjątkowo malownicze góry – Pieniny. Zdobędziemy Trzy Korony, z których roztacza się wspaniała panorama na przełom Dunajca, zobaczymy słynną krzywą sosnę na Sokolicy oraz obejrzymy zachód słońca z najwyższego szczytu Pienin – Wysokich Skałek. Będziemy podziwiać imponującą panoramę Tatr, spać w schroniskach, a dla chętnych będzie możliwość spływu tratwą flisaków przez przełom Dunajca i odwiedzenie Czerwonego Klasztoru na Słowacji.

Cena:

80 zł – studenci roku „0” PW
140 zł – studenci PW (w przypadku otrzymania dofinansowania studenci PW otrzymają zwrot 20 zł)
140 zł – studenci nie-PW
155 zł – studenci roku „0” spoza PW (cena wynika z braku dofinansowania, które otrzymują studenci roku „0” PW i niższych zniżek na PKP niż wszyscy studenci – legitymacja szkolna uprawnia do 37% zniżki w PKP, a nie 50 % jak w przypadku studentów)
180 zł – nie-studenci

* spływ przełomem Dunajca płatny dodatkowo 60 zł

– przejazd pociągiem na trasie Warszawa – Kraków
– przejazd busem na trasie Kraków – Jezioro Czorsztyńskie
– ubezpieczenie
– 2 noclegi (PTTK Orlica i baza namiotowa pod Wysoką – nie trzeba mieć własnych namiotów)
– przejazd pociągiem na trasie Piwniczna Zdrój – Warszawa
– świetną zabawę
– czułą opiekę organizatorów

Zapisy tylko przez formularz:

Kontakt do organizatorów:

Sebastian – sebastian.zuchowicz@gmail.com
Damian – d.gasiewski@wp.pl

Wstępny plan działania przedstawia się następująco:

14 sierpnia:

Późnym wieczorem ruszamy pociągiem do Krakowa, gdzie przesiądziemy się w busa, który dowiezie nas w okolice Jeziora Czorsztyńskiego.

15 sierpnia:

Z samego rana ruszamy na szlak wiodący nas przez Pieniński Park Narodowy, zdobywając po drodze Trzy Korony i Sokolicę, dotrzemy do naszego punktu docelowego – malowniczo położonego schroniska PTTK Orlica. Chętni zamiast iść przez Trzy Korony będą mogli odbić do przystani flisackiej skąd odpływają tratwy spływające przełomem Dunajca do Krościenka lub Szczawnicy, i stamtąd udadzą się do schroniska. Czasówka 5:50 h bez spływu lub 5:15 ze spływem.

16 sierpnia:

Drugiego dnia przewidujemy dwa warianty trasy. Pierwszy z nich, spokojniejszy wiedzie wzdłuż granicy polsko – słowackiej przez Wysoki Wierch, Durbaszkę, aż na Wysoką – najwyższy szczyt Pienin. Stamtąd już tylko kawałek do bazy namiotowej pod Wysoką (nie trzeba mieć własnych namiotów), w której spędzimy kolejną noc. Dla osób, dla których to jest mało przygotowaliśmy dłuższą trasę. Ze schroniska ruszymy wzdłuż Dunajca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, stamtąd będziemy szli czerwonym i żółtym szlakiem i połączymy się z pierwszą trasą w okolicach Wysokiego Wierchu. Czasówka 4:50 h lub 7:45 h w zależności od wybranej trasy.

17 sierpnia:

Tego dnia będziemy musieli wstać skoro świt, dzięki czemu, idąc wyjątkowo malowniczym wąwozem Homole, nie spotkamy tłumu turystów. Po zejściu do Jaworek wejdziemy na czerwony szlak i wkroczymy w Beskid Sądecki. Po wejściu na Wielki Rogacz, dla chętnych będzie możliwość zdobycia najwyższego szczytu tego pasma – Radziejowej. Dalej udamy się szlakami czerwonym oraz żółtym do Piwnicznej-Zdrój, skąd udamy się w drogę powrotną do Warszawy. Czasówka 6:35 h z wejściem na Radziejową, 5:50 h bez wejścia na Radziejową.

Serdecznie zapraszamy!