Dołącz do nas!

Jeśli masz duszę wędrowca i nieobojętne jest Ci w jaki sposób spędzasz wolny czas, przyjdź i poznaj nas. Może zdecydujesz się wyjechać z nami w góry, a potem dołączyć do naszego Klubu.
Trasy na dużych rajdach dostosowane są do możliwości grupy. Na końcu grupy zawsze idzie osoba doświadczona, która zamyka grupę i dba o samopoczucie uczestników. Brak specjalistycznego sprzętu również nie jest przeszkodą, na pierwszy rajd (zwłaszcza w lecie) zazwyczaj wystarczą adidasy, zwykły plecak i dobry humor.

A może coś więcej?

Jeżeli chcesz zaangażować się w działalność Klubu, to zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. Zgodnie z naszą tradycją członkiem można zostać po wzięciu udziału w m.in. dwóch rajdach, złożeniu podania (z załącznikiem) na ręce Prezesa oraz zdaniu egzaminu. Egzamin nie przypomina tych zdawanych na studiach i odbywa się najczęściej na rajdach w mniej formalnej atmosferze. Pytania, na które trzeba znać odpowiedź, to np. co robił Hipis, gdy zgubił klapka lub jaka jest najwyższa góra w Australii, ale ostrzegamy: kreatywność Dreptakowiczów jest naprawdę nieograniczona! 🙂

Po egzaminie

Jako oficjalny Członek Klubu Turystyki Wszelakiej Dreptak otrzymujesz naszywkę klubową, zostajesz wpisany w Księgę Członków i od tej pory rejestrowane są rajdy, w którrych brałeś udział jako uczestnik bądź organizator. Dzięki temu w przyszłości może uda Ci się otrzymać tytuł „Przewodnika dreptaka”. Oprócz tego otrzymujesz czynne i bierne prawo wyborcze, masz prawo do udziału i głosowania w corocznym Walnym Zebraniu, a także możesz zaangażować się bardziej w życie Klubu.

Co daje członkostwo?

Otrzymanie plakietki klubowej jest znakiem przynależności do Klubu. Jest to możliwość, by stać się częścią dłuższej historii – bo trwającej już od 1968 roku, kiedy to Dreptak został założony. Wspólne wyjazdy bardzo integrują i są świetnym miejscem do zawiązania przyjaźni i znajomości na całe życie. Jak ważny jest dla Członków Klub widać najbardziej podczas tradycyjnego Rajdu Cielak, na który przyjeżdżają młodsi i starci Weterani. W tak wielopokoleniowym gronie potrafimy się razem bawić i planować nowe podróże.