Kim jesteśmy?

Klub Turystyki Wszelakiej Dreptak zrzesza miłośników turystyki z całej Politechniki Warszawskiej. Działalność Klubu polega na organizowaniu rajdów skierowanych do wszystkich studentów Politechniki Warszawskiej.

Zarząd Klubu dba, aby co roku odbywały się trzy tradycyjne Rajdy Dreptaka:

  • „Rajd Pierwszego Roku” organizowany na początku roku akademickiego, ma na celu zainteresowanie nowoprzyjętych studentów działalnością Klubu.
  • Rajd Nietoperz” odbywający się na przełomie marca i kwietnia zawsze zawiera w sobie nocne przejście szlakiem górskim.
  • Czerwcowy „Rajd Cielak” zawdzięcza swoją nazwę pieczonemu na nim cielakowi.

Ponadto, nasz Klub organizuje również inne wyjazdy odbywające się o każdej porze roku takie jak rajdy piesze, górskie, wspinaczkowe, rowerowe, wyjazdy do znanych polskich i europejskich miast, wyjazdy na wydarzenia kulturalne, narty, żagle, kajaki.

Chcąc skrócić czas oczeniwania na kolejny rajd, co tydzień, w czwartki po godzinie 19, spotykamy się w naszej siedzibie, aby planować kolejne wyjazdy i wspominać minione. Kilkuletnią tradycją jest pokaz zdjęć z ostatniego odbytego rajdu, na którym mamy okazję powspominać najmilsze chwile spędzone na wyjeździe. Atmosferę spotkań potęguje nietypowy wystrój siedziby, która urządzona jest w prawdziwie górskim stylu. Drewniany stół i ławy świetnie oddają klimat schroniska, w którym jakże często mamy okazję bawić się na rajdach. Na co dzień, gdy nie mamy możliwości wyjazdu ze stolicy, w pełni zadowalamy się atmosferą Dreptakówki.

Tekst stworzył Bartosz Fornalski, na potrzebę powstania tej strony tekst przeredagowała Małgorzata Siedlaczek, a następnie Barbara Rozwałka.

Struktura Klubu

CZŁONEK KLUBU

Członkiem Klubu może być każdy student Politechniki Warszawskiej zainteresowany tematyką działalności Organizacji.

CZŁONEK ZARZĄDU

Zarząd KTW Dreptak składa się z pięciu osób i jest wybierany na Walnym Zebraniu zwoływanym raz w roku. Czynne i bierne prawo wyborcze ma każdy członek Dreptaka będący studentem Politechniki Warszawskiej. Przyjęło się, że Prezesem Klubu jest osoba studiująca na Wydziale Inżynierii Lądowej, ale nie jest to uregulowane w statucie.

W skład Zarządu wchodzą:

  • Prezes
  • Wiceprezes (zastępca Prezesa)
  • Sekretarz
  • Kierownik Sekcji Rajdów
  • Kierownik Sekcji Promocji

Gosia S. pozostaje Dysponentem Środków Wewnętrznych Klubu, Asia K. trzyma pieczę nad stroną i newsletterem.

RADA PRZEWODNIKÓW

Przewodnicy Dreptaka są zasłużonymi członkami, którzy chętnie służą młodszym radą i doświadczeniem. Powiększanie grona przewodników następuje podczas rajdu Cielak Weteranów, który zwykle odbywa się w czerwcu.