Multisport w Szklarskej Porębie 2014

Klub Turystyki Wszelakiej Dreptak serdecznie zaprasza na Rajd Multisportowy w okolice Szklarskiej Poręby!

Jeśli chcesz pojeździć na rowerze lub pochodzić po górach i przy okazji spróbować wspinaczki skałkowej to ten wyjazd jest dla Ciebie!

Co oznacza, że rajd jest multisportowy?

Każdy uczestnik oprócz tradycyjnego trekkingu lub jazdy rowerem (w zależności jaką główną aktywność wybierze) będzie mógł spróbować wspinaczki skałkowej.

Kiedy?

Wyjazd: Czwartek, 25.09 – Warszawa (czw., 22.55) – Szklarska Poręba (czw., 10.10)
Powrót: Niedziela, 28.09
Opcja 1: Szklarska Poręba (nd., 11.58) – Warszawa (nd., 22.17)
Opcja 2: Szklarska Poręba (nd., 19.40) – Warszawa (pon., 6.20)

Gdzie?

Agroturystyka „u Rumcajsa” http://www.urumcajsa.wszklarskiej.pl/
Istnieje możliwość noclegu zarówno w pokojach, jak i pod namiotami (potrzebne będą śpiwory, karimaty i namioty jeśli ktoś się zdecyduje na namiot). W przypadku gdy liczba osób chętnych do spania w schronisku przekroczy ilość dostępnych miejsc decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki w terminie. Istnieje możliwość wykupienia pościeli za 6 zł na miejscu.

Plan rajdu:

Plan jest bardzo prosty: codziennie (piątek, sobota, dla chętnych również niedziela) wspinamy się, jeździmy rowerami i chodzimy po górach. Propozycje tras pieszych znajdują się poniżej. Dla zdobywców Korony Gór Polski będzie możliwość wejścia na Wysoką Kopę. Propozycje tras rowerowych zostaną ustalone na miejscu w porozumieniu z uczestnikami rajdu. Z doświadczenia wiemy, że przeważnie i tak realizowane są inne trasy niż były zaplanowane. Zapewne wybierzemy się też na pyszne naleśniki do Chatki Górzystów 🙂

Planowane trasy piesze:

1. Szklarska Poręba -> Wodospad Kamieńczyka -> Szrenica -> Sokolnik -> Łabski Szczyt -> Wielki Szyszak -> Michałowice -> Szklarska Poręba; czasówka około 8,5 h

2. Szklarska Poręba -> Pod Łabskim Szczytem – Czarny Kocioł -> Jagniątków -> powrót busem do Szklarskiej Poręby; czasówka około 6,5 h

Cena:

Nocleg w schronisku:
studenci IL PW** – 140 zł
studenci PW** – 160 zł
studenci innych uczelni – 160 zł
nie-studenci – 230 zł

Nocleg w namiocie:
studenci IL PW** – 105 zł
studenci PW** – 125 zł
studenci innych uczelni – 125 zł
nie-studenci – 195 zł

*podana cena jest orientacyjna i może ulec niewielkiej zmianie (raczej w dół)
**studenci PW otrzymają 20 zł zwrotu po wyjeździe w przypadku przyznania dofinansowania

– przejazdy pociągiem na trasie Warszawa – Szklarska Poręba oraz Szklarska Poręba – Warszawa
– 2 noclegi
– ubezpieczenie NWW
– opiekę instruktora wspinaczki
– czułą opiekę organizatorów

Cena nie zawiera:

– jednorazowej opłaty za samochód przy polu namiotowym (10 zł)
– pościeli (6 zł) – można wykupić na miejscu wedle uznania
– rowerowych biletów PKP (osoby chcące wziąć rower doliczają do ceny rajdu 18 zł)

Zapisy tylko przez formularz:

Uwaga! Ilość miejsc (zwłaszcza na wspinaczkę) ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Zaliczki w wysokości 90 zł płatne do 10 września, po tej dacie osoba zostanie przesunięta na listę oczekujących.

Kontakt do organizatorów:

Gosia, Piotrek – dreptakpw@gmail.com