Rajd „Pokonikowy” 17.11-19.11.2017

19.10.2017 odbył się Dzień otwarty KTW Dreptak. W pierwszej części wystaialiśmy się na targach organizacji studenckich KONIK, a następnie odbyło się w naszej siedzibie spotkanie informacyjne.

Teraz proponujemy wszystkim zainteresowanym weekendowy rajd w Karkonosze.

Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów. Ponad łagodną linią grani wznoszą się najwyższe wierzchołki Karkonoszy, sięgające 1602 m n.p.m. (Śnieżka). Z widokiem tym kontrastują pionowe, kilkusetmetrowe skalne ściany kotłów polodowcowych. Pokrywające te tereny jeszcze 10 tys. lat temu lodowce pozostawiły po sobie jeziora górskie: Mały i Wielki Staw oraz Śnieżne Stawki. Surowa przyroda i piękne krajobrazy zachwycają na każdym kroku.

Plan rajdu

Piątek/Sobota 17/18.11.17

Zbiórka: Dworzec W-wa Zachodnia godz. 21:30. Przejazd do Szklarskiej Poręby 22:00- 8:10 (PKS Polonus).

Trasa: Podziwiając piękne widoki, idziemy żółtym szlakiem do Śnieżnych Kotłów, a następnie czerwonym szlakiem przez Czarną Przełęcz oraz Przełęcz Karkonoską do schroniska PTTK “Odrodzenie” (~5,5 h). Po drodze robimy przystanki, odpoczywamy, cieszymy się rześkim górskim powietrzem. Wieczorem czeka nas wieczór integracyjny (możemy wziąć gitarrrę!).

Nocleg: Schronisko PTTK “Odrodzenie” – położone na wysokości 1236 m n.p.m.

Niedziela 19.11.17

Trasa: Idąc czerwonym szlakiem przez Kotły Wielkiego i Małego Stawu zdobywamy Śnieżkę, a następnie schodzimy do Karpacza (~6h).

Powrót: Zbiórka o 15:00, dojeżdżamy PKSem do Jeleniej Góry, gdzie mamy godzinną przerwę obiadową. O godzinie 16:53 wyjeżdżamy pociągiem IC do Warszawy. Na stacji W-Wa Centralna będziemy o 23:59.

Orientacyjny koszt dla studenta PW

150 zł

Cena zawiera przejazdy, nocleg, ubezpieczenie NNW i czułą opiekę organizatorów. 🙂 Koszt wyjazdu może się zmniejszyć, w takim przypadku po rozliczeniu oddajemy niewykorzystane środki. Dla osób bez statusu studenta koszt będzie wyższy o różnicę ceny biletów i dofinansowania SSPW.

Zapisy

Zapisy tylko przez formularz. Chcielibyśmy jak najszybciej kupić bilety, dlatego w miarę możliwości prosimy Was o szybką decyzję i potem o przesłanie pieniędzy (w mailu potwierdzającym zapis będą wszystkie szczegóły).

Regulamin Rajdu

Regulamin znajduje się TU. Wpłata zaliczki jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu.

Uwaga! Liczba miejsc mocno ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.