Bieszczady: Zerówka WAPW & Dreptak PW 25-30.09.2017

WRS Wydziału Architektury oraz KTW Dreptak serdecznie zapraszają miłośników górskich wędrówek na rajd w Bieszczady. Rajd przeznaczony jest dla Nowoprzyjętych Studentów Politechniki Warszawskiej.

W czasie rajdu zamierzamy pokonywać górskie szlaki, podziwiać bieszczadzkie widoki, dobrze się bawić przy wieczornych ogniskach, korzystać z wolności i beztroski. Jeżeli pozwoli na to pogoda, planujemy także podziwiać gwieździste niebo.

Szczegóły oraz informacje o zapisach znajdziecie na wydarzeniu FB. Poniżej przedstawiamy wstępny plan wyjazdu.

DZIEŃ 0 – 25.09, poniedziałek

Wyjazd z Warszawy autokarem w godzinach popołudniowych/wieczornych.

DZIEŃ 1 – 26.09.2017, wtorek

Dojazd do Wetliny. Śniadanie na łonie natury w okolicy wodospadu „Siklawa Ostrowskich”.
Żółtym szlakiem dochodzimy do Przełęczy M. Orłowicza i następnie czerwonym przez Połoniny: Wetlińską i Caryńską. Znajdujemy się już na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Trasa jest niezmiernie malownicza. Po drodze mijamy Schronisko PTTK Chatka Puchatka i Brzegi Górne. Za połoniną Caryńską odbijamy na szlak zielony, który prowadzi do Koliby – naszego noclegu na kolejne dni.
Trasa – dzień 1

DZIEŃ 2 – 27.09.2017, środa

W planie jest zdobycie najwyższego szczytu Bieszczad – Tarnicy. Niebieskim szlakiem dochodzimy do Przełęczy Krygowskiego, skąd odbijamy na Tarnicę. Wracamy czerwonym szlakiem przez Ustrzyki Górne, gdzie będzie okazja zaopatrzyć się w tamtejszym sklepie. Z Ustrzyk odbierze nas autokar, by przewieźć nas w okolice Koliby. Na zakończenie wędrówki zostanie nam podejście do Chatki.
Trasa – dzień 2

DZIEŃ 3 – 28.09.2017, czwartek

Po długiej wędrówce dnia poprzedniego, planujemy krótszą trasę na Krzemieniec. Zdobędziemy tym samym jeden z sześciu trójstyków w naszym kraju – granicę Polski, Ukrainy i Słowacji. Powrót niebieskim szlakiem do Ustrzyk, skąd odbierze nas autokar – podobnie jak dnia poprzedniego.
Trasa – dzień 3

DZIEŃ 4 – 29.09.2017, piątek

Na ten dzień jest zaplanowany dzień wolny. Możliwe, że odwiedzimy pokazową zagrodę żubrów. Dla przyszłych architektów będzie to czas na plener rysunkowy – czyli uwiecznienie przepięknej okolicy w Waszych szkicownikach. Oprócz tego będziemy mieć chwilę na relaks, leżenie na trawie, granie w planszówki, czytanie książek, spacerki i co tylko nasze dusze zapragną. Wieczorem przewidujemy także pożegnalne ognisko.

DZIEŃ 5 – 30.09.2017, sobota

W ostatni dzień rajdu udamy się dla odmiany na północ od Koliby. Spakowani, zniesiemy swoje rzeczy do autokaru i niebieskim szlakiem pójdziemy w stronę Dwernika. Dotrzemy do Chaty Socjologa, która znajduje się w paśmie Otrytu. Tam, na tarasie widokowym, będziemy mogli podziwiać miejsca, w których byliśmy na początku rajdu. Następnie zejdziemy do Lutowiska, gdzie będzie czas na posiłek – sklep/gospoda itp. Tu także będzie czekać na nas autokar, którym wrócimy do Warszawy. Powrót planowany jest w godzinach nocnych.
Trasa – dzień 5

Zapraszamy!