Główny Szlak Beskidzki

Nie masz planów na majówkę i chcesz aktywnie spędzić czas? Szukasz wyzwania i chcesz sprawdzić swoją kondycję? Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą propozycją 🙂

Kogo szukamy?

Zapaleńców z dobrą kondycją i chęcią sprawdzenia samego siebie. Trasa rajdu nie należy do najłatwiejszych, szczególnie ze względu na długie dystanse i duże przewyższenia. Chcemy jednak podjąć wyzwanie i spróbować własnych sił. Jesteśmy przekonani, że w kameralnym gronie będzie to dużo przyjemniejsze i łatwiejsze. Noclegi w dziczy, wieczorne pogawędki przy ognisku, kąpiel w strumieniach, gwieździste niebo… Czy już czujesz ten klimat?

Cel projektu

Celem naszego projektu jest przejście całego Głównego Szlaku Beskidzkiego. Szlak liczy 498 km z Wołosatego do Ustronia, trasa znajduje się TU. Na trasie zbiera się punkty GOT, dzięki którym można uzyskać Odznakę Głównego Szlaku Beskidzkiego. Chcielibyśmy, by każdy z uczestników otrzymał Złotą Odznakę.

Więcej o całym zamyśle przeczytasz na STRONIE poświęconej odznace.

Ze względu ograniczenia czasowe podzieliliśmy całe przedsięwzięcie na trzy rajdy. Mamy przyjemność zaprosić Cię na pierwszy z nich, który chcemy zrealizować podczas dziewięciodniowej majówki. Szczegóły znajdują się poniżej.

Kolejne rajdy odbędą się jeszcze w tym roku po ustaleniu w gronie uczestników wspólnego terminu.

Charakter wyjazdu

Wędrowny, większość noclegów pod namiotami, wyżywienie własne.

Plan rajdu

Termin: 29.04 – 7.05.2017. Termin zakłada 3 dni wolne (dla osób pracujących: 02.05, 04.05 oraz 05.05).

Trasa całego Rajdu Majówka: Trasa – GSB I

Przygotowaliśmy wstępny rozkład tras:
GSB I – Dzień 1.
GSB I – Dzień 2.
GSB I – Dzień 3.
GSB I – Dzień 4.
GSB I – Dzień 5.
GSB I – Dzień 6.
GSB I – Dzień 7.
GSB I – Dzień 8.
Powyższy harmonogram zakłada jeden dzień zapasu – propozycja tras jest orientacyjna. Po zebraniu chętnych zorganizujemy spotkanie organizacyjne i ustalimy finalny przebieg tras.

Szacunkowy koszt**

Cena rajdu będzie wynosić ok. 270 zł. Cena zawiera:

  • dojazd w obydwie strony,
  • trzy noclegi w schroniskach,
  • ubezpieczenie,
  • książeczkę + odznakę PTTK.

Cena w przypadku zebrania się dziesięciu studentów Politechniki Warszawskiej wymaganych do uzyskania dofinansowania będzie niższa o 70 złotych, także nie wahajcie się ani chwili dłużej ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!

Zapisy

Formularz zapisów znajduje się TU. Ze względu na charakter wyjazdu, liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo zapisów mają studenci PW.

A jak już się zapiszesz, to zakładaj buty do biegania i widzimy się na spotkaniu organizacyjnym. Więcej szczegółów w mailu. 🙂

* Jeżeli nie masz własnego namiotu/palnika, to nie problem. Mamy kilka namiotów do wypożyczenia w Klubie, więc niech nie będzie to przeszkodą do uczestnictwa. O inny brakujący sprzęt najlepiej zapytaj!

** Koszt jest szacunkowy ze względu na wielorakość zmiennych.

Kontakt

W przypadku pytań lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu z organizatorami:
Piotrek – +48 697 908 214
Kacper – +48 666 740 585
Basia – +48 609 363 343

Możesz też napisać maila na dreptak@il.pw.edu.pl z dopiskiem [GSB] lub po prostu przyjdź w czwartek do siedziby na spotkanie (wydział IL pokój 238A). 🙂

 

Na zachętę wrzucamy dwie grafiki
Źródło: http://2.bp.blogspot.com/-hvEW7Zidxso/Tqv7uJyu3NI/AAAAAAAAAOM/fcv2lydfrWs/s1600/start.jpg
Źródło: http://www.globtroter.pl/zdjecia/234058,polska,beskid,slaski,gsb,cisza,jak,ta,,,.html